Güvenlik korucu maaşı

Güvenlik korucu maaşı

442 sayılı Köy Kanununun 74.maddesinde belirtilen şartlara göre korucu belirlenmesi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi muhtarın bildirmesi ve kaymakamın ataması, onayı ile gerçekleşmektedir. Sitemizde vereceğimiz bilgide en çok aranan ve merak edilen güvenlik korucu maaşı sorulmaktadır buna göre yaptığımız araştırmayı aktaracağız. Korucular genelde köy ve kırsal alanda görev almakta olup, güvenlikten sorumludur. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerinde çok sayıda vardır.

2020 yılında yapılan ve duyurulan bilgi ele alındığında geçmiş yıla nazaran %20 artış artış olduğu görülmektedir. Ülkemizin kritik bölgelerinde riskli bir iş tanımı içermektedir. Peki ücretler ne kadar? 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmiştir. Diğer bir ifade ile korucular asgari ücret almaktadır.

2 thoughts on “Güvenlik korucu maaşı

 • Mart 4, 2021 tarihinde, saat 2:24 pm
  Permalink

  Maalesef korucu maaşları asgari ücretin altında yani zor geçinçyoruz herşeye zam geldi bizim maaşlar geride kaldı devletimizin bir el atmasını umuyoruz

  Yanıtla
 • Mart 14, 2021 tarihinde, saat 5:36 pm
  Permalink

  2.850.90 krs Muş hadi abi yemin ederim daha 2.500 .90 krs bile almamaktadır ben güvenlik korucusu olarak dile getirmek istedim .

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!